Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Pierwszy mlekomat w Lublinie stanął przy ulicy Tarasowej

Utworzony przez Gość, 21 kwietnia 2011 r. o 13:57 Powrót do artykułu
Rad napisał:
A ja, jak sobie przypomnę ,gdy moja babcia upiekła świeżutkie bułeczki i dostaliśmy mleczko prosto od krowy to ,aż mi się lżej żyje z tymi wspomnieniami ,choć tyle lat już minęło mam ten smak w pamięci i chętnie skorzystam z okazji ,by sobie to przypomnieć. To "sklepowe" mleko jest teraz fatalne -pasteryzowane,homogenizowane,uzdatniane itp.bez smaku, a kiedyś nie było norm unijnych i też się wychowaliśmy . Muszę napisać ważne zdanie- takie mleko jest dla tych,którzy chcą je pić ,a ci którzy chcą narzekać i marudzić - mają do dyspozycji mleczko w Biedronce ,Stokrotce i innych molochach spożywczych -Pozdrawiam tych ,którzy rozumieją o czym piszę!
Nie rozumiem dlaczego każdą "chemię" wrzucacie do jednego worka? Inna jest chemia do oprysków rolniczych,inna do nawozów,inna do jeszcze tam czegoś-a inna do artykułów spożywczych. Jeżeli chemia w mleku jest tak niezdrowa(jak uważacie),to za pół roku (lub za rok) przynajmniej pół Lublina powinno umrzeć z powodu picia takiego mleka "z Biedronki czy Stokrotki". A krowy czym są karmione w nowoczesnej stajni jeśli nie chemicznymi dodatkami? Moja ciotka kilka lat temu kupiła taką krowę z "unijnej nowoczesnej stajni"-ta krowa jeszcze przez 3 dni dawała dużo mleka ,bo były w niej "chemiczne naganiacze mlekotwórcze" ,a po tym czasie gdy ciotka zaczęła karmić sianem,trawą i otrębami zbożowymi,krowa mniej mleka zaczęła dawać-ale wierzę,że to mleko było bardziej prawdziwe... Dodam jeszcze,że dojarki czy konwie(bańki/schładzalniki)też trzeba myć chemią i naprawdę solidnie,bo mleko to jest delikatny towar i umycie byle jak/byle czym niczego nie załatwia. Tak samo mlekomat-musi być w nim dodana jakaś chemia oraz musi być często myty/odkażany chemicznie,bo inaczej mleko by skisło/skwaśniało -zwłaszcza w upały.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Wychowałem się na wsi w gospodarstwie hodującym krowy mleczne i mam sporą wiedzę na ten temat. Jeżeli uważasz że te kontrole to pic na wodę to proponuję spróbować. Sam nie cwaniakuj "głuptasie" jeżeli nie masz pojęcia na temat tego zagadnienia.
To właśnie Ty nie masz pojęcia na ten temat! Po prostu byłeś głupi jełop,który nie umiał sobie nic załatwić tam gdzie trzeba i dlatego każdy Cię w *upę kopał! He!He!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
heh to co Wy tu piszecie to jest smieszne i z kosmosu ludzie na jakim swiecie wy zyjecie???? kupcie mleko Np. z biedronki kilka litrów to najdrozsze np. po 2zł lub ponad i zróbcie z takiego mleka zsiadłe mleko lub ser lub odciagnijcie smietane i zróbcie masło prawdziwe.... NIE DA SIE TEGO ZROBIC Z MLEKA ZE SKLEPU bo mleko sie zepsuje po kilku dniach a kupcie mleko prawdziwe z mlekomatu (prosto od rolnika) i zróbcie wyzej wymienione czynnosci GWARANTUJE ze wszystko sie uda... Nie wierzycie mi sami sie przekonajcie a nie mydlicie ludziom oczy... osoba która nie wie uwierzy w wasze bajki.. Ludzie przekonajcie sie mleko z mlekomatu czy od rolnika prosto jest prawdziwym mlekiem pełno procentowym i mozna zrobic z niego wszystko... a nie tak jak te ze sklepu zrobia z MLEKA, masło, ser, jogurty i nnne a wam sprzedadza wiecej wody niz mleka!!!!!!!!!!!! i wy za to NIBY MLEKO z kartonu płacicie 2zł he he smieszne to jest... a ten człowiek co napisał ze rolnik mercedesami jezdzi i ze ma wszedzie układy itd. to chciałbym sie spotkac z takim człowiekiem i mu zaproponowac zamiane na zycie oddac mu gospodarstwo i niech RYRA jak Wół na roli bo byc rolnikiem to jest najciezszy kawałek chleba... gdyby owy rolnik jezdził mercedesem to co drógi samochód to by był mercedes a jakos tych mercedesów na polckich drogach nie wiele... kazdy by był rolnikiem gdyby tak było jak kolega napisał... pozdrawiam wesołych swiat...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Farmer napisał:
heh to co Wy tu piszecie to jest smieszne i z kosmosu ludzie na jakim swiecie wy zyjecie???? kupcie mleko Np. z biedronki kilka litrów to najdrozsze np. po 2zł lub ponad i zróbcie z takiego mleka zsiadłe mleko lub ser lub odciagnijcie smietane i zróbcie masło prawdziwe.... NIE DA SIE TEGO ZROBIC Z MLEKA ZE SKLEPU bo mleko sie zepsuje po kilku dniach a kupcie mleko prawdziwe z mlekomatu (prosto od rolnika) i zróbcie wyzej wymienione czynnosci GWARANTUJE ze wszystko sie uda... Nie wierzycie mi sami sie przekonajcie a nie mydlicie ludziom oczy... osoba która nie wie uwierzy w wasze bajki.. Ludzie przekonajcie sie mleko z mlekomatu czy od rolnika prosto jest prawdziwym mlekiem pełno procentowym i mozna zrobic z niego wszystko... a nie tak jak te ze sklepu zrobia z MLEKA, masło, ser, jogurty i nnne a wam sprzedadza wiecej wody niz mleka!!!!!!!!!!!! i wy za to NIBY MLEKO z kartonu płacicie 2zł he he smieszne to jest... a ten człowiek co napisał ze rolnik mercedesami jezdzi i ze ma wszedzie układy itd. to chciałbym sie spotkac z takim człowiekiem i mu zaproponowac zamiane na zycie oddac mu gospodarstwo i niech RYRA jak Wół na roli bo byc rolnikiem to jest najciezszy kawałek chleba... gdyby owy rolnik jezdził mercedesem to co drógi samochód to by był mercedes a jakos tych mercedesów na polckich drogach nie wiele... kazdy by był rolnikiem gdyby tak było jak kolega napisał... pozdrawiam wesołych swiat...
Pracowałem w Austrii przy krowach w dużej stajni i mój szef miał takie mlekomaty w miasteczku. Nie podniecajcie się tak mlekiem z mlekomatu,bo do tego mleka TEŻ jest dolewany konserwant,aby dłużej zachowało świeżość w mlekomacie i aby zniszczyć wszelkie bakterie rozwijające się w całym automacie. To jest taki jasnozielony płyn i dolewa się go w proporcji : pół litra płynu na 10 litrów mleka. Wszyscy psioczą na mleko z Biednejronki,a nikt nie wie co się dzieje w takich mlekomatach... Durni jesteście jak cepy i nie znacie tematu! Macie jakieś absurdalne wypowiedzi o robieniu sera/masła/śmietany z mlekomatowego mleka. Jeśli ktoś chce dobrego sera czy śmietany,to niech sobie kupi z Krasnegostawu i nie pierniczy głupot o "mlekomatowych zabawach w serotwórę"! Mleko z mlekomatu jest po to,aby go pić(rzekomo)prosto od krowy,a nie robić z niego jakieś "priliwajki". To tak jakbyś kupił nowy samochód z salonu i cieszył się,że zaraz go przeznaczysz na części-trzeba być idiotą,aby tak rozumować!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
he he polska to nie austria człowieku i zadnych chemicznych rzeczy do mleka sie nie dolewa gdyby zabiło bakterie to nie wyszło by mleko zsiadłe a wychodzi z mleka z mlekomatu... macie pojecie tak jak tu piszecie krowy w stajniach he he he widac jak sie wszyscy znacie,,, zna sie ten naprawde kto w tym tkwi... a nie tacy jak wy bajkopisaze:))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Farmer napisał:
he he polska to nie austria człowieku i zadnych chemicznych rzeczy do mleka sie nie dolewa gdyby zabiło bakterie to nie wyszło by mleko zsiadłe a wychodzi z mleka z mlekomatu... macie pojecie tak jak tu piszecie krowy w stajniach he he he widac jak sie wszyscy znacie,,, zna sie ten naprawde kto w tym tkwi... a nie tacy jak wy bajkopisaze:))
Oj wiemy,wiemy Mądralo,że: krowy są w oborach,świnie w chlewach,a kury w kurnikach-ale nie w tym rzecz,aby łapać się za słówka,bo przecież chyba każdy o tym wie,że krowy nie stoją np.w garażu czy spichlerzu...-no chyba,że ktoś jest tak mało inteligentny jak Ty i np.nazwy krajów pisze z małej litery. Człowieku!-gdyby do mlekomatu nie wlać żadnej chemii,to już w mlekomacie zrobiło by się zsiadłe i śmierdzące mleko! I nie ważne czy to: Austria,Polska czy może Szwajcaria lub inny kraj -mleko jest mlekiem i nie ma zmiłuj! -no chyba,że u Ciebie każdy płyn w mlekomacie to mleko...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lolek napisał:
Życzę jak najlepiej w tym biznesie ale... ludzie ławki z fundamentami wyrywają, a jak rady nie dają to zniszczą. Już widzę bandę wyrostków co to dla kawału oddadzą swój mocz w miejsce poboru tego zdrowego mleczka. Żeby ostał się taki obiekt to trzeba tam postawić ochronę. Cena 100tyś. - hehe, nieźle. Patrząc co się dzieje dookoła to jestem sceptycznie nastawiony.
Byłem tam dzisiaj, mleko rewelacyjne. A obiekt jest chroniony- widziałem alarm.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
Byłem tam dzisiaj, mleko rewelacyjne. A obiekt jest chroniony- widziałem alarm.
No nie wątpię,że rewelacyjne-ale bez konserwantu/środka bakteriobójczego długo takie by nie było,bo by się zaśmierdziało/zakisło by. Mleko jest bardzo delikatnym płynem i jeśli nie ma dodanych "dodatków konserwujących",to już po kilku godzinach traci swój naturalny smak. I dlatego nie sądzę,aby co 2-3 godziny rolnik przyjeżdżał do mlekomatu i wymieniał mleko na świeże i za każdym razem dokładnie mlekomat mył... Dlatego jest dolewana chemia,aby spowolnić proces "starzenia" się mleka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie właściciela mlekomatu: szukam dogodnego miejsca na postawienie kolejnych mlekomatów, proszę o w wskazanie lokalizacji (dobrej) na dwa kolejne mlekomaty. pozdrawiam smakoszy mleka prosto od krowy:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Wiesławie, nie trzeba nawet takich mlekomatów stawiać dużo, najlepsze byłoby miejsce do którego łatwo dojechać z każdego punku w Lublinie - ja jestem gotowa po nie jechać Polecam jakieś lokalizacje w centrum. Najważniejsze, żeby mlekomatów i mleka było tyle, żeby się nie marnowało i nie psuło. Jak dla mnie dobry miejscem byłyby okolice centrów handlowych. Zawsze duży ruch, ludzie przychodzą po zakupy, a tu pod nosem mieliby świetną alternatywę mleka z kartonu.
wiesław napisał:
Pytanie właściciela mlekomatu: szukam dogodnego miejsca na postawienie kolejnych mlekomatów, proszę o w wskazanie lokalizacji (dobrej) na dwa kolejne mlekomaty. pozdrawiam smakoszy mleka prosto od krowy:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anna napisał:
Panie Wiesławie, nie trzeba nawet takich mlekomatów stawiać dużo, najlepsze byłoby miejsce do którego łatwo dojechać z każdego punku w Lublinie - ja jestem gotowa po nie jechać Polecam jakieś lokalizacje w centrum. Najważniejsze, żeby mlekomatów i mleka było tyle, żeby się nie marnowało i nie psuło. Jak dla mnie dobry miejscem byłyby okolice centrów handlowych. Zawsze duży ruch, ludzie przychodzą po zakupy, a tu pod nosem mieliby świetną alternatywę mleka z kartonu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiesław napisał:
Pytanie właściciela mlekomatu: szukam dogodnego miejsca na postawienie kolejnych mlekomatów, proszę o w wskazanie lokalizacji (dobrej) na dwa kolejne mlekomaty. pozdrawiam smakoszy mleka prosto od krowy:)
Pod hipermarketem real! Mnóstwo ludzi samochodami przyjeżdża i na piechotę całe osiedle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.youtube.com/watch?v=ttQLNryp3JQ&feature=related
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
polecam osiedle poreba (czuby) przy lesie. jest to mlode osiedle i badzo duzo dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Wiesławie jeden w Lubartowie błagam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...